Kineska reprezentacija u klizanju osvojila 4. medalju na SP

240
kineska reprezentacija u klizanju
Svetsko prvenstvo u brzom klizanju na kratkim stazama u Sofiji

Kineska reprezentacija u klizanju juče je osvojila srebrnu medalju u muškom takmičenju u štafetama na 5.000 metara na Svetskom prvenstvu u brzom klizanju na kratkim stazama u Sofiji.

Kineski sportisti su završili trku za 7 minuta 4 sekunde 651 stotih. Južna Koreja je osvojila zlato pošto su trku završili za 7 minuta 4 sekunde i 292 stota, dok je bronza pripala Mađarskom timu (7:04.961).

Ženska reprezentacija J. Koreje prva

U ženskom takmičenju u štafetama na 3.000 metara, Južna Koreja je takođe pobedila, dok su drugo i treće mesto pripali Rusiji i Kanadi.

Pored toga, kineska reprezentacija je u subotu osvojila dve srebrne i jednu bronzanu medalju. Fan Kesin je osvojila srebrnu medalju u ženskom takmičenju na 500 metara, a olimpijski šampion Vu Dađing i Ren Zivei su bili na drugom i trećem mestu u muškoj trci na 500 metara.